نخستین فضانورد پاکستانی سال 2022 به فضا سفر می کند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در خبری اعلام کرد که نخستین شهروند پاکستانی، سال 2022 با پشتیبانی و کمک علمی و فناوری دولت چین، به فضا سفر می کند.

سیاره زهره بین زمین و خورشید قرار می گیرد/ فاصله نزدیک ۲سیاره

کارشناس نجوم گفت: امروز عصر، سیاره زهره بین زمین و خورشید قرار می گیرد.

۲۰۰ نخبه ایرانی غیر مقیم جذب دانشگاهها شدند

رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاهها در بنیاد ملی نخبگان گفت: تا کنون توانستیم ۲۰۰ نخبه ایرانی که غیر مقیم بودند را به عنوان هیات علمی جذب دانشگاهها کنیم.

گرسنگی پیری را به تأخیر می اندازد!

محققان به نتیجه رسیدند که یک مولکول تولید شده طی گرسنگی دارای اثرات ضد پیری روی سیستم عروقی است.

نام یک استاد ایرانی در میان پراستنادترین دانشمندان جهان

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: براساس رتبه بندی پژوهشگران پراستناد وبومتریکس نام یک استاد دانشگاه تهران در بین پژوهشگران پراستناد اعلام شده است.

رشته های معارف، علوم زمین و جغرافیا المپیادی می شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور از برگزاری المپیاد برای اولین بار در سه رشته معارف و علوم قرآنی، علوم زمین و جغرافیا خبر داد.

رشد 6 درصدی جمعیت دانش آموزی پایه دوازدهم

تهران- ایرنا- رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به استقرار پایه دوازدهم گفت: رشد 6 درصدی جمعیت دانش آموزی را در این پایه شاهد هستیم که در طول 15 سال چنین رشدی بی سابقه بوده است.

تمرین مردم سالاری از مدرسه

تهران-ایرنا- بیست و یکمین انتخابات شوراهای دانش آموزی اول آبان ماه با حضور 10 میلیون دانش آموز در مدارس سراسر کشور برگزار و نتایج آن اعلام شد.

شناسایی ساختار سلولی جدید

تهران– ایرنا- محققان انگلیسی و سوئدی یک ساختار سلولی جدید متشکل از مجموعه ای از پروتئین ها را شناسایی کردند که امکان چسبیدن سلول ها به محیط اطراف را فراهم کرده و نقش مهمی در تقسیم سلولی بر عهده دارد.

اعطای ۱۷میلیارد تومان گرنت تحقیقاتی به بیش از ۶۸۰ پژوهشگر فرهیخته

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به طرح اعطای گرنت «پژوهشگر فرهیخته» نیماد گفت: تاکنون در مجموع ۵ فراخوان بیش از ۱۷ میلیارد تومان گرنت اعطا شده است.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved