داروهای جدیدی که سرطان را میخکوب می کنند

تهران– ایرنا- محققان آمریکایی یک شیوه درمانی هدفمند برای سرطان ابداع کردند که قادر است با جلوگیری از تولیدمثل سلول های سرطانی، مانع گسترش این بیماری در بدن شود.

تحریک الکتریکی مغز بدون نیاز به جراحی

تهران– ایرنا- محققان راهکار جدیدی را برای تحریک الکتریکی مغز ابداع کردند که در آن نیازی به جراحی و کارگذاشتن الکترود درون مغز نیست.

برخی کشورها متقاضی دریافت فناوری واکسن های رازی هستند

کرج - ایرنا - معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: برخی کشورها برای انتقال فناوری واکسن های پزشکی این موسسه متقاضی هستند.

زائران اربعین قبل از سفر واکسن هپاتیت A بزنند

تهران-ایرنا- رئیس شبکه هپاتیت ایران ضمن توصیه به زائران اربعین حسینی برای تزریق واکسن هپاتیت (A) گفت: از آنجا که اثربخشی واکسن هپاتیت A حداقل به یک ماه زمان نیاز دارد، لذا تزریق این واکسن باید یک تا 2 ماه قبل از سفر، انجام شود.

ویدئو / عینک هوشمند گوگل برای کودکان مبتلا به اوتیسم

پژوهشگران دانشگاه «استنفورد آمریکا» با کمک آخرین نسخه عینک هوشمند گوگل که به یک گوشی هوشمند متصل است، سعی در درمان کودکان اوتیسم دارند. «اوتیسم» اختلال رشدی است که مانع توانایی فرد برای برقراری ارتباط با دیگران می‌شود.محققان یک رویه درمانی آزمایشی جد...

رونمایی از جدیدترین دستاوردهای صنعتی و پژوهشی زیستی

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در نظر دارد پژوهشگران جوان و برتر حوزه زیست‌فناوری را معرفی کرده و از جدیدترین دستاوردهای صنعتی و پژوهشی این حوزه رونمایی کند.

مرگ و میر ناشی از گرما افزایش می‌یابد

پژوهشگران استرالیایی مدلی توسعه داده‌اند که پتانسیل مرگبار بودن موج گرما را از سال 2031 تا 2080 محاسبه کرده است و نتایج شگفت‌آوری را نشان داده است.

فراخوان انتخاب رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برتر در زمینه "الگوی اسلامی ایران پیشرفت"

مرکز "الگوی اسلامی ایران پیشرفت" با هدف تشویق دانشجویان نسبت به پرداخت به موضوع الگوی پیشرفت، همزمان با برگزاری دوازدهمین "کنگره پیشگامان پیشرفت"، از رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برتر مرتبط با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پس از داوری با اهدای جوایز قدردان...

همکاری علمی ایران و هند برای مدیریت منابع آب

ایران و هند بر انجام ۱۲ طرح مشترک پژوهشی که هشت عنوان آن در حوزه بیوتکنولوژی و چهار مورد مربوط به مدیریت منابع آب است، توافق کردند.

وجود ارتباط بین حساسیت به تلخی و ابتلا به سرطان

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه لیدس انگلیس دریافتند بین میزان حساسیت زنان مسن به مزه تلخ و خطر ابتلا آن ها به سرطان ارتباط مستقیم وجود دارد.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved