رباتی برای کمک به حرکت مبتلایان قطع مچ پا ساخته شد

تهران- ایرنا- یک محقق حوزه رباتیک و مکاترونیک موفق به ساخت رباتی بازومانند شده است که به افراد مبتلا به قطع مچ پا در حرکت کمک می کند.

کمبود بودجه و خطری که در کمین سرمایه علمی کشور است

تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، کمبود بودجه را یکی از مشکلات اساسی این مرکز اعلام کرد و گفت: این مشکل سبب می شود تا حفظ و نگهداری ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور به عنوان سرمایه ملی در معرض خطر نابودی قرار گیرد.

ایران صاحب ارزان ترین ذخیره گاه خون بندناف دنیاست

ارومیه- ایرنا- مدیر توسعه محصولات و خدمات شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان کشور گفت: ایران صاحب ارزان ترین و باکیفیت ترین ذخیره گاه خون بندناف دنیاست و مشتریان زیادی از استان های مختلف و کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد.

ساخت دستگاه جدید برای آزمایش سلول های شبکیه

تهران– ایرنا– محققان موفق به ساخت دستگاهی شده اند که تغییرات فیزیکی سلول های شبکیه را به منظور درک بهتر بیماری های چشمی نشان می دهد.

محافظت از کبد با "روغن جوانه گندم"

آسیب‌های ناشی از انواع و اقسام مواد شیمیایی در دسترس بشر، امری است که بایستی به‌دقت مورد توجه قرار گیرد. پژوهشگران در همین راستا، آسیب‌های کبدی ناشی از یک ماده شیمیایی مهم را ارزیابی و استفاده از روغن جوانه گندم را برای دفاع در برابر آن توصیه کرده‌ان...

جای خالی استفاده درست از مفاهیم آماری در گسترش علوم

دبیر سمینار آموزش آمار دانشکده علوم ریاضی بر جدی گرفتن آموزش آمار در جامعه تاکید کرد.

برگزاری همایش ملی "اثرات خشکسالی و راهکارهای مدیریت"

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان از برگزاری سومین همایش ملی اثرات خشکسالی و راهکارهای مدیریت در استان خبر داد.

رمز عبور از افسردگی در چاق‌ها

یافته‌های یک پژوهش داخلی، نشان از آن دارد که استفاده از مکمل امگا ۳ در کنار تمرینات ورزشی مناسب، می‌تواند گام بزرگی در رهایی افراد چاق از افسردگی باشد.

همایش ملی سالمندی در گیلان گشایش یافت

رشت – ایرنا- دومین همایش ملی سالمندی دکتر حکیم زاده با محوریت بازتوانی و تروما روز پنجشنبه در دانشکده پزشکی در دانشگاه گیلان در رشت گشایش یافت.

15 دانشکده توانبخشی در کشور فعال است

رشت - ایرنا- رییس هیئت ممتحنه بورد فیزیوتراپی ایران با بیان این که توانبخشی در کشور بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت قابل توجهی داشته است، گفت: در زمان حاضر، 15 دانشکده توانبخشی در کشور فعال است.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved