× اخبار حاوی برچسب :

سكته مغزي

تعداد :9
اگزمای شدید خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد

تهران – ایرنا – مطالعات محققان انگلیسی نشان می دهد افراد مبتلا به اگزمای شدید در معرض ضربان نامنظم قلب، حمله قلبی و سکته مغزی قرار دارند.

ترمیم مغز پس از سکته با تزریق هیدروژل

تهران – ایرنا – محققان دانشگاه کالیفرنیا موفق به ساخت یک هیدروژل قابل تزریق شده اند که قادر به ترمیم آسیب های ناشی از سکته مغزی است.

استرس های روزانه از عوامل بروز سکته مغزی

تهران - ایرنا- دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران، استرس را از عوامل مهم در بروز سکته مغزی دانست و گفت: آلاینده های هوا نیز می تواند باعث بروز سکته مغزی و افزایش احتمال مرگ و میر ناشی از آن شود.

تشخیص سکته مغزی در چند ثانیه

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه کارولینای جنوبی موفق به ساخت دستگاهی شدند که قادر به تشخیص انسداد رگ ها و سکته مغزی در چند ثانیه و با 92 درصد دقت است.

کمبود سیستم انتقال بیماران سکته مغزی و فرصت از دست رفته درمان

تهران- ایرنا- سکته مغزی دومین عامل مرگ و میر در ایران است که سالانه بین 120 تا 150 هزار نفر به آن دچار می شوند این درحالی است که به گفته متخصصان این حوزه وضعیت مناسبی از نظر سیستم انتقال بیمار در کشور وجود ندارد و این مساله سبب ازدست رفتن زمان طلایی ...

بافت آسیب دیده مغز پس از سکته سمی می شود

تهران-ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید بر موش ها نشان می دهد که بافت آسیب دیده مغز بر اثر سکته مغزی به مایع تبدیل و سمی شده و به سایر بخش های سالم مغز صدمه می زند.

37 بیمار زنجانی از مرگ و عوارض جانبی سکته مغزی نجات یافتند

زنجان - ایرنا - مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: دی ماه امسال بیش از 70 بیمار سکته مغزی داشته ایم، که با اقدامات پزشکی، 37 نفر از مرگ و عوارض جانبی سکته، نجات یافتند.

3 ساعت اول بروز سکته مغزی در درمان این بیماری بسیار حائز اهمیت است

تهران- ایرنا- رئیس انجمن سکته مغزی ایران با تاکید بر اهمیت دو تا سه ساعت اول در درمان مبتلایان به سکته مغزی گفت: در صورتی که داروی ضد لخته به موقع و در همان ساعات اولیه به بیمار تزریق شود، در کاهش اثرات سکته مغزی تاثیرگذار است.

10 عامل سکته مغزی

تهران- ایرنا- دبیر دهمین کنگره استروک ایران گفت: در 90 درصد موارد 10 عامل فشار خون، چربی خون، قند خون، استعمال سیگار، افزایش وزن، نبود تحرک بدنی، تغذیه نامناسب، استرس، بیماری‌های قلبی و مصرف الکل به عنوان علل اصلی بروز سکته مغزی شناخته شده است.

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved