× اخبار حاوی برچسب :

علمي موزشي

تعداد :290
افزایش طرح های تحقیقاتی مشترک بین المللی با برگزاری 18جشنواره رویان

تهران-ایرنا-رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با اشاره به برگزاری 18 دوره جشنواره بین المللی رویان گفت:این جشنواره سبب تقویت همکاری های مشترک بین المللی و افزایش طرح های مشترک تحقیقاتی پژوهشگران داخل و خارج از کشور شده است.

شناسایی کودکان در معرض دیابت با یک کشف ژنتیکی

تهران-ایرنا- گروهی از محققان بین المللی موفق به کشف شش منطقه جدید کروموزومی شده اند که در آینده به شناسایی کودکانی که در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 1 قرار دارند، کمک می کند.

ضرورت پوشش بیمه ای کامل خدمات توانبخشی معلولان

تهران- ایرنا- رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی با اشاره به نبود شرایط لازم برای بستری شدن بیماران معلول، ابراز امیدواری کرد: با تصویب قانون حمایت از معلولان، پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی این بیماران به طور کامل اعمال شود.

کم تحرکی در جوانی و بروز عارضه تنگی کانال نخاعی در میانسالی

تهران- ایرنا- دبیر علمی بیست و یکمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، تنگی کانال نخاعی را یکی از عوارض دوران میانسالی دانست که در اثر کم تحرکی در دوران جوانی و عدم انجام فعالیت های ورزشی بروز می کند.

ضرورت پوشش بیمه ای خدمات ارزان قیمت اپتومتری

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: پوشش بیمه ای خدمات اپتومتری برای اقشار مختلف جامعه با توجه به ارزان بودن این خدمات، می تواند به ارتقای سطح خدمات سلامت بینایی در کشور کمک کند.

درمان یک نقص مادرزادی نوزادان با ایمپلنت رباتیک

تهران-ایرنا - محققان دانشگاه شفیلد انگلیس و بیمارستان کودکان بوستون ایمپلنت رباتیکی ساختند که قادر است یک نقص نادر موسوم به آترزی مری را که مانع رسیدن غذا به معده نوزاد می‌شود، درمان کند.

جذب واحدهای فناور در حوزه‌های نانوفناوری و بیوتکنولوژی آغاز شد

تهران- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات از آغاز فراخوان جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه در قالب واحدهای فناور برای استقرار در مرکز رشد «بیوفناوری، اصلاح ژنوم‌های جانوری و گیاهی، توسعه وکتورهای نوترکیب و نانوفناوری» این واحد علوم...

شارژ باتری به صورت بی سیم

تهران-ایرنا- یک شرکت آمریکایی به تازگی از باتری های AA رونمایی کرده است که به صورت بی سیم از یک منبع شارژ مخفی که به سقف اتاق می چسبد، شارژ می شوند. این باتری ها اولین باتری های AA در جهان هستند که به صورت بی سیم شارژ می شوند.

ضرورت پیشگیری و درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک از دوران بلوغ

تهران- ایرنا- سندرم تخمدان پلی کیستیک یک بیماری زنانه است که اختلال در قاعدگی از مهمترین مشکلات آن است؛ کارشناسان تاکید دارند که افراد باید از دوران بلوغ برای پیشگیری و یا درمان، پیگیر تغییر شیوه ناسالم زندگی، ورزش کردن، کاهش مصرف قند و چربی، افزایش ...

ساخت بافتی شبیه به مغز با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی

تهران – ایرنا - محققان تکنیک جدیدی را برای چاپ سه‌بعدی بافت‌هایی بسیار نرم مانند مغز انسان یا بافت اسفنجی ریه‌ها ابداع کردند.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved