× اخبار حاوی برچسب :

تعداد :31
ویدئو / تبادل انرژی بین آب شور و شیرین

تبادل انرژی بین چرخه آب دریا و آب شیرین می‌تواند انرژی لازم برای گرم کردن یا خنک کردن تمام یک محله را تأمین کند. این پروژه که «ماسیلئو» نام دارد از کمک مالی صندوق انسجام اتحادیه اروپا بهره‌مند شده و هدف آن طراحی و تکمیل فناوری‌هایی است که هیچگاه در ا...

ابداع یک پچ شفاف برای تشخیص تهدیدهای خطرناک مواد غذایی

تهران-ایرنا- محققان کانادایی با ابداع یک پچ شفاف آزمایش نشان می دهند که آیا گوشت و یا سایر مواد غذایی برای مصرف سالم هستند و یا باید آنها را دور انداخت .

بروز سل دو سال قبل از ابتلا، قابل پیش بینی شد

تهران- ایرنا- محققان، یک آزمایش جدید خون ابداع کرده اند که بر اساس آن می توان خطر ابتلا به سل را در افرادی که با افراد مبتلا به سل فعال زندگی می کنند، بطور دقیق تری دو سال قبل از ابتلا پیش بینی کرد.

ویدئو / اثرات ریزپلاستیک‌ها بر آب و محیط زیست

میکروپلاستیک‌ها تهدیدی برای اکوسیستم دریایی به شمار می‌آید. آن‌ها روی بازیافت مواد اصلی تاثیر می‌گذارند. دانشمندان اروپایی می‌خواهند درباره اثرات و تعامل مواد زنده تجزیه شده روی سطح آب با میکروپلاستیک‌ها (ذرات ریزپلاستیک) بیشتر بدانند. این طرح موسوم ...

مهمترین رخدادهای نجومی سال 97

تهران-ایرنا-هم نشینی سیارات، گرفت های ماه و خورشید، بارش های شهابی شاخص و نزدیکی یک دنباله دار به کره زمین از مهمترین رویدادهای نجومی سال 1397 هستند.

کشورهای رکورددار سل

تهران-ایرنا- سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: هفت کشور هند، اندونزی، چین، فیلیپین، پاکستان، نیجریه و آفریقای جنوبی 64 درصد مبتلایان به سل را در خود جای داده اند.

مواد شیمیایی روغن‌های گیاهی، باعث اختلالات هورمونی می‌شوند

تحقیقات جدید "موسسه ملی علوم بهداشت محیط زیست"(NIEHS) ایالت متحده آمریکا نشان می‌دهد روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای می‌توانند حاوی مواد شیمیایی باشند که دستگاه درون ریز ما را مختل سازند.

تاریخچه خانوادگی بر روی سن شروع بیماری آلزایمر تاثیر دارد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد سنی که والدین در آن به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شوند، می‌تواند در ابتلای فرزند آنان به این بیماری تاثیرگذار باشد.

آب و محیط زیست، دو چالش مهم ایران/وضعیت برداشت از منابع آبی ایران فراتر از فاجعه است

عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر در همایش روز جهانی آینده که در فرهنگستان علوم برگزار شد، آب و محیط زیست را دو چالش مهم در توسعه کشور برشمرد و گفت: آب بستری برای بقای ایران و منبع توسعه کشور است.

ابداع یک روش جدید برای پیش‌بینی مقاومت ژنی در برابر درمان سرطان

محققان سلامت عمومی دانشگاه "ییل" یک روش جدید برای پیش‌بینی مسیرهای احتمالی مقاومت در برابر درمان سرطان و یک روش برای استفاده از آن در مورد یکی از شایع‌ترین ژن‌های سرطانی، ایجاد کرده‌اند.


 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved