× اخبار حاوی برچسب :

تعداد :36
شناسایی ژن مرتبط با تولید پروتئین‌های ضد التهابی

محققان استرالیایی یک ژن جدید را شناسایی کرده‌اند که این ژن نقش مهمی در تولید پروتئین‌های ضد التهابی دارد.

شرکت‌های دانش‌بنیان آب،خاک و محیط زیست به‌طور جدی حمایت می‌شوند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی اعلام کرد: از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های فعالیت این ستاد به‌طور جدی حمایت می‌کنیم، چراکه این شرکت‌ها موتور محرکه برای انتقال فناوری از دانشگاه‌ها هستند.

چاپ اولین مقاله در حوزه تجربی از ایران در مجله علمی "ساینس"

عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف با همکاری گروه تحقیقاتی بین المللی موفق به چاپ مقاله‌ای با عنوان «ضریب دی الکتریک غیر معمول برای آب محدود شده» در مجله معتبر "ساینس" شده است.

یک میلیون و 260 هزار اتصال اینترنت در قم فعال است

قم- ایرنا- مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات قم گفت: یک میلیون و 260 هزار اتصال اینترنت ثابت و همراه در این استان فعال است و نسبت به جمعیت و استفاده برخی افراد از اشتراک های 2 یا سه گانه، ضریب نفود اینترنت 98 درصد می باشد که از این نظر در سطح کشور، رت...

اقدام های لازم برای هوشمندسازی شهر قم درحال انجام است

قم - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: فرهنگ سازی و سیاست گذاری های لازم برای حرکت به سمت شهر هوشمند که از سه سال گذشته در قم آغاز شده، در حال انجام است.

ویدئو / تبادل انرژی بین آب شور و شیرین

تبادل انرژی بین چرخه آب دریا و آب شیرین می‌تواند انرژی لازم برای گرم کردن یا خنک کردن تمام یک محله را تأمین کند. این پروژه که «ماسیلئو» نام دارد از کمک مالی صندوق انسجام اتحادیه اروپا بهره‌مند شده و هدف آن طراحی و تکمیل فناوری‌هایی است که هیچگاه در ا...

ابداع یک پچ شفاف برای تشخیص تهدیدهای خطرناک مواد غذایی

تهران-ایرنا- محققان کانادایی با ابداع یک پچ شفاف آزمایش نشان می دهند که آیا گوشت و یا سایر مواد غذایی برای مصرف سالم هستند و یا باید آنها را دور انداخت .

بروز سل دو سال قبل از ابتلا، قابل پیش بینی شد

تهران- ایرنا- محققان، یک آزمایش جدید خون ابداع کرده اند که بر اساس آن می توان خطر ابتلا به سل را در افرادی که با افراد مبتلا به سل فعال زندگی می کنند، بطور دقیق تری دو سال قبل از ابتلا پیش بینی کرد.

ویدئو / اثرات ریزپلاستیک‌ها بر آب و محیط زیست

میکروپلاستیک‌ها تهدیدی برای اکوسیستم دریایی به شمار می‌آید. آن‌ها روی بازیافت مواد اصلی تاثیر می‌گذارند. دانشمندان اروپایی می‌خواهند درباره اثرات و تعامل مواد زنده تجزیه شده روی سطح آب با میکروپلاستیک‌ها (ذرات ریزپلاستیک) بیشتر بدانند. این طرح موسوم ...

مهمترین رخدادهای نجومی سال 97

تهران-ایرنا-هم نشینی سیارات، گرفت های ماه و خورشید، بارش های شهابی شاخص و نزدیکی یک دنباله دار به کره زمین از مهمترین رویدادهای نجومی سال 1397 هستند.


 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved